Palmarès

If you're going to try, go all the way.

Wei all Veräin, huet och den Dësch - Tennis Lenneng a senger elo bal fofzegjäreger Geschicht, säit senger Grënnung Héichten an Déifte matgemaach. Säit der Aweiung vum Centre Culturel „A Wëllems“ zu Kanech, erlieft de Veräin ee kontinuéierlechen Opschwonk an ass an dëser Dekad esou erfollegräich gewiescht wei nach ni.

De sportlechen Opschwonk ass virun Allem der konsequenter Jugendaarbecht ze verdanken: Fir der Jugend dee beschtméiglechen Training ubidden ze kënnen, beschäftegt den Dësch - Tennis Lenneng säit ville Jore professionell Traineren. Mam Richard Svab (Tschechien) als Trainer koum déi éischt grouss Erfollegwell an den Dësch - Tennis Lenneng stellt zënterhier reegelméisseg verschidde Landesmeeschter, Vize - Landesmeeschter a Regionalmeeschter, souwuel bei den Equippen ewéi och am Eenzel an alle Jugendkategorien. Ënnert deem aktuelle Jugendtrainer Mirko Habel (Däitschland), gëtt déi erfollegräich Aarbecht fortgesat an de Veräin ass stolz mam Tom Scholtes ee vun deenen hoffnungsvollsten Talenter aus dem Land ausgebilt ze hunn.

Opstig an d’éischt Divisioun

Mam Charel Lies als Kapitän a Leader vun enger jonker Equipe mat Lennenger Jugendspiller, dem Admir Ajdarpasic, dem Tom Scholtes an dem Pol Thill - mat Hëllef vum Vincent Schlink - konnt den Dësch - Tennis Lenneng an der Saison 17/18 den Opstig an d’éischt Divisioun feieren. Nom Opstig huet déi jonk Equipe sech direkt gutt an der neier Divisioun zurecht fonnt an huet eng gutt Mëttelfeldpositioun beluecht. Elo gëllt et, mat nach besserem Training, dee nächste Schrëtt ze maachen an den Opstig an d’Éierepromotioun an Ugrëff ze huelen.

Championnat

Equipe Kategorie Resultat Joer
Lenneng I Cadets Vizelandesmeeschter 2009 / 2010
Lenneng I Minimes Vizelandesmeeschter 2008 / 2009

Landesmeeschterschaften

Spiller Kategorie Resultat Joer
Gillen Nataly Dames D - Double Landesmeeschterin 2018 / 2019
Scholtes Lynn Cadets Filles - Double Landesmeeschterin 2018 / 2019
Scholtes Lynn Cadets Mixte - Double Landesmeeschterin 2018 / 2019
Scholtes Tom Cadets Mixte - Double Landesmeeschter 2018 / 2019
Wagner Lisa Dames D - Double Landesmeeschterin 2018 / 2019
Dzogovic Sanela Dames C Vizelandesmeeschterin 2018 / 2019
Scholtes Tom Cadets - Double Vizelandesmeeschter 2018 / 2019
Thill Pol U21 Vizelandesmeeschter 2018 / 2019
Brandenburger Michèle Dames D Bronze 2018 / 2019
Brandenburger Michèle Dames D - Double Bronze 2018 / 2019
Gillen Nataly Minimes Filles - Double Bronze 2018 / 2019
Scholtes Lynn Cadets Filles Bronze 2018 / 2019
Thill Pol U21 - Double Bronze 2018 / 2019
Wagner Lisa Minimes Filles - Double Bronze 2018 / 2019
Weckering Pia Dames D - Double Bronze 2018 / 2019
Scholtes Tom Minimes Vizelandesmeeschter 2017 / 2018
Scholtes Tom Minimes - Double Vizelandesmeeschter 2017 / 2018
Scholtes Tom Minimes Landesmeeschter 2016 / 2017
Peters Chris C - Double Landesmeeschter 2015 / 2016
Scholtes Tom Préminimes - Double Landesmeeschter 2015 / 2016
Hoeser Tom C - Double Vizelandesmeeschter 2015 / 2016
Mousel Patrick C - Double Vizelandesmeeschter 2015 / 2016
Peters Chris D Landesmeeschter 2011 / 2012
Dzogovic Amra Dames C - Double Landesmeeschterin 2010 / 2011
Dzogovic Sanela Minimes Filles Vizelandesmeeschterin 2010 / 2011
Dzogovic Sanela Minimes Filles - Double Vizelandesmeeschterin 2010 / 2011
Dzogovic Amra Minimes Filles Landesmeeschterin 2009 / 2010
Dzogovic Amra Minimes Filles - Double Landesmeeschterin 2009 / 2010
Ajdarpasic Alma Minimes Filles - Double Vizelandesmeeschterin 2009 / 2010
Dzogovic Sanela Minimes Filles - Double Vizelandesmeeschterin 2009 / 2010
Dzogovic Amra Minimes Filles Vizelandesmeeschterin 2008 / 2009

Kriterium

Spiller Kategorie Resultat Joer
Scholtes Tom Minimes Gold 2017 / 2018
Dzogovic Sanela Minimes Filles Gold 2010 / 2011
Dzogovic Amra Minimes Filles Sëlwer 2010 / 2011

Regionalmeeschterschaften

Spiller Kategorie Resultat Joer
Scholtes Tom B2 Regionalmeeschter 2017 / 2018
Scholtes Tom Minimes Vizeregionalmeeschter 2017 / 2018
Scholtes Tom Minimes Vizeregionalmeeschter 2016 / 2017
Peters Chris C Regionalmeeschter 2015 / 2016
Becker Raoul D2 Vizeregionalmeeschter 2015 / 2016
Lies Charles B2 Regionalmeeschter 2011 / 2012
Dzogovic Amra Dames - Double Vizeregionalmeeschterin 2011 / 2012
Dzogovic Sanela Minimes Filles Vizeregionalmeeschterin 2010 / 2011
Alain Francisco Cardoso D-35 Regionalmeeschter 2008 / 2009
Charel Lies C Regionalmeeschter 2007 / 2008

Erfollegräichst Spiller

Plaz Spiller Medailen Punkten
1. Scholtes Tom 5 --- 6 --- 0 43
2. Dzogovic Amra 3 --- 2 --- 0 21
3. Dzogovic Sanela 1 --- 5 --- 0 20
4. Peters Chris 3 --- 0 --- 0 15
5. Scholtes Lynn 2 --- 0 ---1 11
6. Gillen Nataly 1 --- 0 --- 1 6
Wagner Lisa 1 --- 0 --- 1 6
8. Francisco Cardoso Alain 1 --- 0 --- 0 5
9. Thill Pol 0 --- 1 --- 1 4
10. Ajdarpasic Alma 0 --- 1 --- 0 3
Becker Raoul 0 --- 1 --- 0 3
Hoeser Tom 0 --- 1 --- 0 3
Mousel Patrick 0 --- 1 --- 0 3
14. Brandenburger Michèle 0 --- 0 --- 2 2
15. Weckering Pia 0 --- 0 --- 1 1

Medailespigel

Erfollegräischst Spiller

Podium

Dzogovic Amra

3 --- 2 --- 0

Scholtes Tom

5 --- 6 --- 0

Dzogovic Sanela

1 --- 5 --- 0